Kyiv Music Labs

Переможець гранд-фіналу конкурсу «ОМК має таланти» Іван Остапенко: «Закінчити консерваторію можуть тисячі, а  стати справжніми музикантами лише одиниці»

photo_2018-06-03_17-33-28

Іван Остапенко – програміст з романтичною душею , що зачаровує своєю музикою усіх та жодного не залишає байдужим. Харизматичний та впевнений хлопець, який грає на акордеоні та кларнеті, розповів про свій шлях до фіналу та, власне, свої перемоги,  думки щодо майбутнього та навіть  подробиці особистого життя.

– Чому Ви вирішили займатися музикою?
- В моєї мами була мрія навчитися грати на фортепіано, і вона реалізувала її на мені та на сестрі. І я дуже їй за це вдячний.

– Ви вчитесь на програміста, чому не захотіли пов’язати своє життя з музикою?
- Насправді заробляти музикою дуже складно.  Наприклад, закінчити консерваторію можуть тисячі, а от стати справжніми музикантами лише одиниці. Маю багато знайомих, що закінчили консерваторію, а в результаті стали програмістами. Тому я одразу обрав такий шлях (сміється)

photo_2018-06-03_17-32-39

– А чи хотіли б Ви після закінчення коледжу все ж  піти на музичний факультет?
- Це досить складне питання. Я не можу бути в цьому впевнений. У мене наразі є величезний вибір, усі двері у майбутнє переді мною відчинені, тож з часом я оберу єдиний шлях, але поки це і для мене загадка.

– На скількох інструментах Ви вмієте грати?
- На фортепіано, акардеоні, блок-флейті, кларнеті. Грав на віолончелі, але це було у музичному  таборі, тож не продовжив це заняття.

– На якому інструменті Вам подобається грати найбільше?
- Немає такого єдиного інструменту. Інколи настрій такий, що я годинами граю на фортепіано, інколи на акардеоні, а от грати довго на кларнеті дуже важко.

– Чи хотіли б Ви навчитись професійно грати, адже на конкурсі Ви сказали, що на жодному інструменті не вмієте грати досконало, а лише як аматор?
- То була хвилинка скромності (посміхається)

– Тобто вважаєте, що граєте професійно?
- Я міг вступити в Глієра, і навіть набрав досить балів, але таки жага стати програмістом і думка про майбутнє переконала мене. А от зараз я вже маю такий рівень, що викладач може лише направити мене, дещо підказати, але необхідну базу знань я маю.

– Чи пишите Ви музику?
- Особисту – ні, хоча мав досвід оранжування деяких музичних творів. Наприклад «Пірати Карибського моря» для оркестру переписав. Я там грав досить довгий час, тож розписував безліч творів.

photo_2018-06-03_17-34-04

 

– Хто або що надихає Вас на музику, хто Ваша муза?
- Поки що я граю для себе, отримую від цього насолоду та задоволення. Егоїстично, але поки так. Інколи самі твори надихають, і вже кортить відразу ж їх зіграти. Ось твір “Попелюшка” Архіповського не залишила мене байдужим! Він грає спокійно, але це неймовірно зачаровує, що я готовий віддати будь-які гроші за ті ноти.

-Як Вам вдається пов’язувати музику, спорт і навчання?
-Все просто. Необхідно ставити пріоритети. Коли хочеться – граєш, у вільний час, у складні періоди, коли потрібно – вчиш лекції та створюєш програми, а перед змаганнями – віддано тренуєшся.

– Чи виступаєте Ви на концертах та конкурсах?
- Окрім виступів у рідному коледжі я ще їздив на всеукраїнські, всеобластні та навіть на  міжнародні конкурси.

– Чому Ви взагалі вирішили брати участь у конкурсі, адже, як нам відомо, Ви зробили свій вибір в останню мить? Хто Вас, можливо, підштовхнув на це?
- Я пізніше за всіх дізнався про конкурс та не мав права впустити цей шанс. Я завжди шукаю контраргументи, якщо їх немає то рішення очевидне. Ось так було і цього разу. Якщо є можливість, то чому б не скористатись.

photo_2018-06-03_17-34-46

 

– Чи відчували Ви, що переможете на конкурсі талантів ОМК?
- Не відчував. Адже коли я вперше потрапив на репетицію зрозумів, що суперники сильні. І коли побачив візитки подумав, що мені не перемогти. Тому був шокований, що журі саме мене оцінили найвищими балами.

– Як Ви вважаєте, в чому секрет Вашої перемоги на конкурсі?
- Я просто був хлопцем (сміється). Та ні, насправді, навички гри не на одному музичному інструменті, а на декількох справляє більше враження. Я це показав і у своїй презентації і підтвердив свої вміння.

– А чим будете вражати на фестивалі? Як можете прокоментувати свій майбутній виступ?
- Я ще над цим не замислювався, не думав, що буду грати та як виглядати. Я маю власний репертуар, буду переглядати, обирати та тренуватись для безперечного виступу. Тож поки будемо тримати інтригу.

– Чи міг би стати Іван Остапенко тим, ким він є зараз, але без музики?
- Насправді, без музики я не знаю, що я робив весь цей час, який я витратив на музику. Адже з 4 класу я грав щодня мінімум годину. Спочатку мене примушували, але згодом  я сам зрозумів, що музика –  це круто.Взагалі, я вважаю, що необхідно мати якесь хобі. Якщо воно у вас є, то чому б його не демонструвати та не розвивати. Хтозна , можливо, в майбутньому це хобі переросте в щось більше. Адже кожна навичка цінна і ти не знаєш, коли саме в житті вона знадобиться.

 

Спілкувались Лада Наумко, Анастасія Бандура,

студентки Оптико-механічного коледжу

 

TwitterFacebookVKПоділитися