Kyiv Music Labs

Концерт сучасної музики “Діалог між країнами: Україна – Італія”

АФІША_Україна-Італія

18 лютого о 19:00, в Національній філармонії України, за участі Київського камерного оркестру, відбудеться грандіозний концерт сучасної музики «Діалог між країнами: Україна-Італія» італійського і двох українських композиторів.

Програма 
І. Канчіалозі (Італія)– Lissajous (Ліссажу) для струнного оркестру
О. Родін (Україна) – Stabat Mater для сопрано, мецо-сопрано і струнного оркестру
В. Бібік (Україна) – Сім мініатюр для струнного оркестру
Диригент – БОГДАН ПЛІШ
Солісти – АЛЛА РОДІНА (сопрано)
АНЖЕЛІНА ШВАЧКА (мецо-сопрано)
ВІКТОР ІВАНОВ (скрипка) 

Lissajous, Stabat Mater, Сім мініатюр – назви творів одного італійського і двох українських композиторів. Композиторів різних поколінь, різних творчих доль і різних стилістик їхньої музики. Ідея цього концерту пов’язана зі спробою показати різні підходи до музичної композиції саме в контексті культурного діалогу між представниками двох країн: Італії й України. Іван Канчіалозі, з одного боку, Олександр Родін та Валентин Бібік (1940-2003) – з іншого. 
Постать молодого італійського композитора Івана Канчіалозі в Україні є відомою завдяки Kyiv Contemporary Music Days. Його музика на українській сцені прозвучить вже вдруге, але твір для струнного оркестру є прем’єрним. Автор коментує: «Ліссажу – це композиція, що представляє мої художні дослідження упродовж кількох років, які базуються на ідеї створення естетичної музики на основі геометричних зображень. Ліссажу – фізичне явище, що створює красиві фігури, об’єднуючи два перпендикулярні осцилятори в простому співвідношенні. Мій твір бере натхнення зокрема в роботах англійської художниці Бріджет Райлі, які, на мій погляд, відображають справжній рух та довершеність форм сучасного мистецтва”.
«Стабат Матер» (лат. Stabat Mater) для сопрано, мецо-сопрано та струнного оркестру Олександра Родіна вперше було виконано 2015 року. Твір писався під час трагічних подій на Майдані. “Найбільш драматичні моменти історії, на мій погляд, змальовують незмінні у всі часи чіткі контури апокаліпсису: кров і вогонь, страх і мужність, ненависть і любов, біль і незламний дух, смерть синів і скорботу матерів, — коментує Родін. — Чи змінились відчуття матері, яка втратила сина, із часів Христа і Діви Марії? Із цього питання й народилась ця музика”. 
“Сім мініатюр” для струнного оркестру Валентина Бібіка написано ще 1975 року. Але від того часу твір виконувався всього декілька разів… Причини – передусім політичні. Подібно до інших українських композиторів-шістдесятників, Бібік не підлягав публічним шмаганням, але до його творчості радянська влада застосувала інший вид покарання – замовчування. Про музику Валентина Бібіка досить влучно висловився диригент Роман Кофман: “Музика Бібіка, окрім інших достоїнств, справжня оцінка яких, я впевнений, ще попереду, має одну рідкісну властивість… Ця музика змушує слухати себе… Тому я щасливий, коли можу слухати музику, як слухають музику природи — не вникаючи в хімічний аналіз крапель дощу чи в секрети переломлення сонячного променя. Такою є музика Валентина Бібіка”.

Цей концерт є вітриною для двох музичних стилів: Україна та Італія. Амбіція проекту спрямована на відкриття до аудиторії взаємного культурного протистояння і двух різних підходів до музичної композиції.

Музика – це універсальна мова без кордонів, яка ще в змозі спілкуватися крізь культури…

Вартість квитків – 70-300 грн.

Квитки продаються у касі філармонії (044) 278-16-97, в театральних касах м.Києва
та онлайн: https://widget.kontramarka.ua/uk/widget26site91/widget/event/100057596

Текст та зображення надані організаторами 

TwitterFacebookVKПоділитися