Kyiv Music Labs

9 ЛИСТОПАДА В КЛУБІ АТЛАС ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОГО РЕПУ «ПРОМОВА».

010

Як оголосили організатори, «ПроМОВА» мала стати першим фестивалем українського репу, тобто відправною точкою для масової популяризації реп-культури.

Подія розпочалась з подяки ведучого усім, хто підтримав ініціативу проведення заходу та долучився до збору грошей на краудфандинговій платформі Спільнокошт: «Якби не ви, то цього всього сьогодні б не було».

Відкрити фестиваль доручили одним з найдосвідченіших серед заявлених учасників, львів’янам «Глава 94». Не можна було не помітити, що на початку публіка була подекуди важка і артистам довелося докласти зусиль, аби розрухати натовп. Так, одним зі способів «увімкнути» аудиторію став подарунок від музикантів «Глава94». Хлопці вирішили розіграти фірмову футболку і подарувати її тому, хто зніме найкрутіше та найоригінальніше відео під час їхнього виступу і завантажить його в Inatagram з хештегом #промова94.

Загалом зал поділився на дві частини: «своїх» – тих, кому добре відомі учасники і хто їх слухає, та «новеньких» – гостей, що прийшли глянути, який же той український реп і з чим його їдять. Однозначно більшість присутніх належала до першої категорії. Ті, хто вже був знайомий з треками артистів, качали та повторювали слова, а решта знайомились з цією музикою та вирішували, чи є для неї місце у їхніх плейлистах.

003

Важливо зазначити, що у своїх текстах репери зачіпали різні теми і, як і багато виконавців поп-музики, вони не обійшли стороною тему війни та політичного протистояння. В таких треках слова, виконання та біт передавали відчуття пригніченості та невдоволення ситуацією.

Серед усіх учасників виділялась єдина дівчина-репер на фестивалі, яка виступає під псевдонімом «Олдскульний ніндзя» і цього року випустила альбом «Останній динозавр». Також з усіх вирізнявся гурт «Ціна Ритму», що міг би претендувати на титул найдобрішого та найліричнішого.

012-1

Незважаючи на те, що подія відбувалася в день української мови та писемності, не бракувало й висловів на суржику, який уже глибоко пустив коріння в культурі мовлення. Він може вас забавляти, може дратувати, але заперечити його існування та викорінити з вжитку наразі неможливо.

Надалі організатори обіцяють нові події у інших містах. Авжеж, з залученням нових виконавців. А ми обіцяємо слідкувати за новинами й тримати вас в курсі подій.

005-

Текст: Катерина Деліта 

Фото надані організаторами 

 

 

 

 

TwitterFacebookVKПоділитися