Kyiv Music Labs

Прем`єра до Дня Незалежності: “Ленінград” на бандурі

cover1

Заслужений артист України, відомий у світі бандурист-віртуоз Тарас Яницький та саунд-продюсер, фронтмен київського арт-рок гурту «Біллі Мілліґан Бенд» Макс Прудеус повідомили про створення нового музичного проекту, який ламатиме стереотипне уявлення про бандуру. Проект отримав назву «BanduraMen».

«За часів багатовікової московської окупації нам було нав’язано дуже багато брехливих стереотипів, і один з них – зневага до бандури. Цікаво, але за роки незалежності я не побачив жодного музичного проекту, який зміг би повністю розкрити цей інструмент. Можливо, тому у свідомості середньостатистичного українця «бандура» та «шароварщина» – це два неподільні поняття, які ми хочемо нарешті розділити», – прокоментував рішення про появу гурту вокаліст та саунд-продюсер проекту Макс Прудеус.

Бандура – вже стає брендом України за її межами. Але дійсно, в самій Україні переважно інтелігенція цінує та поважає цей струнно-щипковий музичний інструмент.

До речі, бандура налічує 65 струн, що робить її справжньою королевою серед музичних інструментів. Вона може зімітувати звук гітари, клавесину, арфи, сітари, фортепіано, маримби та органу, але жоден із цих інструментів не повторить тембр бандури.

cover2

Унікальність тембру нашого національного інструменту досягається не лише кількістю струн, а й їх натягом. Сила натягу струн на резонансну деку бандури сягає сотні кілограмів.

«Бандура має також і лікувально-терапевтичний вплив! Наприклад, коли я грав у шпиталях для поранених солдат, лікарі казали, що бандура так надихає і оздоровлює хлопців, як ніщо інше, просили приходити частіше. Один з бійців АТО сказав, що люди втомилися від банальних фонограмм і їм хочеться чогось живого та справжнього, а бандура - це і є ковток свіжого повітря», – каже співзасновник проекту «BanduraMen» – заслужений артист України, бандурист-віртуоз Тарас Яницький.

Бандура є не лише музичним інструментом, але й серйозним політичним важелем в сенсі патріотичного впливу та патріотичного пробудження на українського слухача. Чого варті лише радянські репресії та розстріли кобзарів-лірників. Москва завжди добре розуміла, якою важливою для духовності українця є бандура.

«Москва добре попрацювала над тим, щоб знищити бандуру, тому ми починаємо проект «BanduraMen» із каверу на пісню, яку гурт «Ленінград» присвятив Москві. І презентуємо її до Дня Незалежності, бо незалежність держави не є можливою без незалежності у свідомості її населення», – коментує Макс Прудеус. 

«Ми зняли відео біля арки Дружби Народів у Києві. Це місце, як останній символ дружби народів! Ми розуміємо, що це відео подивляться багато росіян, і це наш меседж до наших яничар у Росії, як посил пробудження нації обох держав! Водночас – це і переосмислення справжньої історії, а також констатації факту радянської історії, що відбувся і вже ніколи не повториться», - розповів про символізм локації, яка була обрана для зйомок відео, Тарас Яницький 

 

Нагадаємо, що співпраця Макса Прудеуса та Тараса Яницького почалась у проекті «Біллі Мілліґан Бенд». Тоді гурт виконав кавер на німецьких металістів «Rammstein» на бандурі. Відео буквально підірвало інтернет, за кілька годин його переглянули та поширили десятки тисяч українців.

Посилання на кавер на «Rammstein»: http://bit.ly/2voGtOA

«За першу добу на різних ресурсах це відео переглянуло більше 50 000 осіб, нам писали, що такої бандури ще не чули. Багато хто говорив, що наша версія навіть краща за оригінал. До речі, було дуже багато позитивних відгуків із самої Німеччини,» – прокоментував їх попередній кавер на «Rammstein» саундпродюсер та вокаліст гурту Макс Прудеус.

«Після шаленої популярності нашої першої спільної роботи ми зрозуміли, що потрібно обов’язково продовжувати працювати в цьому напрямку. Майже усі друзі запитували, яку пісню ми зробимо на бандурі наступною, тому рішення про створення окремого проекту з Максом прийшло саме собою,» – зізнається бандурист-віртуоз Тарас Яницький.

Зараз «BanduraMen» працюють над концертною програмою. Вона складається переважно із каверів на всесвітньо-відомі рок хіти.

За новинам проекту BanduraMen можна слідкувати тут:

Facebook: https://www.facebook.com/banduramen

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC6CKa6ix3tdguYHPvRLwUQg

 Текст і фото надані прес-службою гурту