Kyiv Music Labs

“No Rush Marathon”: трохи йоги зранку нікому не завадить

VINI4423

Сонячний ранок і теплі посмішки всіх навколо – так починався 18-го червня на Хрещатику «Марафон без метушні». Завершився він, як відомо, встановленням рекорду: найбільша йога-сесія в історії України відбулась. І ми всі взяли в ній участь. А що ще робити вранці в неділю?  

VINI4384

Провів сесію Манодж Кумар Бхарті, посол Індії в Україні. Він демонстрував асани та пояснював сенс кожної з них.

VINI4485

Більшість асан виявилися доволі простими для відтворення. Хоча, важко сказати, наскільки точно й правильно їх вдалося відтворити. Йога не така вже й складна технічно – вправи можуть бути доволі простими. Та сенс не у вправах, а в непреривному контролі над диханням. І в осмисленні своїх дій. В осмисленні себе. Займаєтесь йогою? Будьте ласкаві, від`єднайтеся на якийсь час від усіх буденних радощів і клопотів. Ось це буває непросто.

Ну й асани деякі важкі самі по собі.

VINI4481

Носіям культури в цьому плані легше: в Індії йогою займаються з дитинства.

VINI4411

 

Анаміка Бхарті, дружина пана посла, поділилася власним досвідом: “В дитинстві ми всі займалися йогою, влаштовували змагання. Тоді для мене це був просто спорт. Я думала, йога потрібна, аби мати гарну фігуру. І це правда. Якщо займатися регулярно, фігурі вправи підуть на користь. Та сенс, усе ж, не в цьому. Лише згодом, дорослішаючи, я почала відкривати для себе глибший сенс йоги: єднання духу з тілом”.

Пані Анаміка підводить нас до відповіді на питання, чому прихильники йоги вважають її такою важливою в глобальному сенсі. Бо єднання духу з тілом – один із дієвих методів знаходження гармонії з собою. А гармонія з собою дозволить жити в гармонії з іншими.

VINI4653

Махатма Ганді вивів формулу порятунку планети від війн, голодів і ненависті: “Хочеш змінити світ – почни з себе”. Формула стара й заїжджена, скажуть скептики. Так, не нова, але для багатьох вона все ще існує суто на словах. Йога – один з безлічі варіантів для тих, хто вирішив слідувати словам Ганді, але ще не знає, з чого почати. Ми почали з блискавичної перемоги над собою: зібралися в неділю о 8-ій ранку на Хрещатику, що вже саме по собі не жарт :)

VINI4397

Прийшли з дітьми, з друзями, з гарним настроєм. З собачками. Шкода, у встановленні рекорду брали участь лише люди. Якби двох собак врахували, нас було б 1519. Та 1517 – теж непогано. Попередній український рекорд – близько 400 людей, європейський – 2 тисячі. І ми рішуче налаштовані наступного року стати першими в Європі. Якщо не проспимо)

VINI4667

Та рекорд – не ціль намбер ван. Важливіше було відчути радість від йоги й спілкування з тими, хто вже зробив її своєю щоденною звичкою. Люди, здатні легко знайти й утримати баланс – як під час заняття, так і після нього. Бо недарма кажуть: йога починається тоді, коли складаєш килимок і виходиш з дому. Виходиш в світ. Несеш світові себе нового – спокійнішого й щасливішого, не роздратованого (або трохи менше роздратованого) чергами, холодами/спеками чи черговими підвищеннями цін.

Текст: Віра Дужак, для Kyiv Music Labs 

Фото надали організатори 

TwitterFacebookVKПоділитися