Kyiv Music Labs

«UNITED PEOPLE»: СУЧАСНЕ. УКРАЇНСЬКЕ

1. общая

Після Євробачення (точніше, після виступу ONUKA) у соцмережах та великих інтернет-виданнях почався бурхливий ажіотаж про конкурентоспроможність сучасної української музики в Європі. Звісно, поки на сцені почергово стрибали зірки шоу-бізнесу, народ переживав і потроху червонів, аж поки європейських гостів не захопив Megamix Онуки. Всі з полегшенням зітхнули й загорланили про сучасне українське (так раділи, ніби проект Нати запустився тільки позавчора, чого це раніше ніхто не горланив?) Космічна ONUKA, невідомо звідки з’явившись, врятувала культурне обличчя України…

Насправді, сучасне українське весь цей час існує і активно розвивається у всіх музичних стилях (pop, rock, jazz, funk, електронна та альтернативна музика, фольктроніка, worldmusic). І навіть недоторканний протягом довгого періоду жанр a’capella починає піддаватись осучасненню та експериментам. Сьогодні в Україні він переживає процес емансипації – суто джентельменський клуб (Піккардійська терція, ManSound, Concord) нарешті урізноманітнили 5 чарівних дівчат з girls-band’у «United People». Колектив існує вже 8 років (сформувався не одразу), але впродовж лише останніх декількох активно просуває свою творчість: виступає на професійних фестивальних майданчиках (у 2016 році став найкращим українським ансамблем в жанрі a’capella за версією A’Capella Battle) та створює якісні сольні проекти.

2. Александра Половинская

                                                                                  Олександра Половинська, лід-вокал

 

Звісно, після досягнень попередників складно знайти свою нішу в цій жанровій формації. Піккардійська терція (1992) запам’яталась цікавими обробками народних пісень та авторським репертуаром. ManSound (1994) відомі аранжировками світових хітів та створенням джазових стандартів (у 2004 році Всесвітня акапельна асоціація CASA визнала «Natureboy» найкращим у світі вокальним виконанням у джазовому стилі). Хлопці з Concord’у (2006) з-поміж іншого співають старовинну барокову музику. Але, як виявилося, це ще не всі можливі форми творчості для a’capella ансамблів, з точки зору «UP». Є ще як мінімум 3 додаткові позиції, котрі представляють колектив як унікальний проект.

3. Дарья Близнюк

                                                                                                           Даря Близнюк, вокал

 

                                                                                            Голоси 

Це перша фішка «UP» – незвичні й навіть неочікувані для дівочого бенду тембри: сопрано, мецо-сопрано, альт, БАС…Так, одна з вокалісток ансамблю (Анастасія Хіжняк) використовує октавер, співає басові партії в піснях. І не тільки. Дівчина також імітує ударні інструменти і тембр труби! Це не просто імітування, а складна імпровізація голосом, часто у джазовому стилі з віртуозними пасажами і яскравими динамічними контрастами.

4. Анастасия Хижняк

                                                                          Анастасія Хижняк, бас, труба, вокал

 

Я перелічила тільки 4 тембри, тому що 5 – це ритм. У квінтеті за нього відповідає бітбоксерка Марія Титова (до речі, єдина професійна дівчина-бітбоксерка в Україні!) Для групи Маша – свій маленький інструментальний ансамбль. Її ритмічні біти додають пісням динамізації.

5. Мария Титова

                                                                                                         Марія Титова, beatbox

 

                                                                                          Музика 

Вона складається з традиційних для a’capella-ансамблів жанрових блоків, але поєднує різні музичні стилі: джаз, r’n’b, soul та funk. В обробках народних пісень дівчата мікстують модерні напрямки, неакадемічні стилі та жанри (reggae, gospel) з українським фольклором (і тембром труби!) Разом з обробками ансамбль створює оригінальну авторську музику на українські та англійські тексти. В репертуарі є й зовсім екзотичні твори – пісні китайською та індійською мовами, які вписуються у вказані стильові координати. Менше уваги колектив приділяє кавер-версіям популярних світових хітів, хоча й такий репертуар у них існує.

                                                                                               Обробка народної пісні «Люляй»

 

                                                                                          Інтерактив 

Це найцікавіша з фішок групи. На своїх концертах «UP» не обмежуються самим лише ансамблевим співом. Між піснями дівчата представляють також сольні номери-сюрпризи. Традиційно це виступи Маші, яка демонструє майстерність володіння бітбоксом. Причому на останньому концерті (7 червня в Планетарії) вона провела інтерактивну гру з публікою. Нам були запропоновані легкі музичні фрази, які за вказівкою дівчат ми підспівували бітбоксерці. Лишилися неймовірні враження… Ще один сюрприз приготувала Настя. За допомогою луп-станції вона зімпровізувала на сцені електронну композицію, де матеріал для музичної «петлі» наспівувала в реальному часі (до речі, луп-станція – це ще одна фішка групи).

6. Мария Савенко

                                                                                              Марія Савенко, вокал

 

«UP» – це a’capella сучасного формату, де змікстовані модерні стилі, незвичні тембри і неакадемічна поведінка. Дівчата сміливо експериментують, створюють справжні музичні перфоманси і підкорюють нові концертні сцени. Такі проекти є потенційно конкурентоспроможними як в України, так і в Європі. Головне, щоб вчасно оцінили…

Текст: Кіра Мітасурова, для Kyiv Music Labs

Фото надані квінтетом “United people”

 

 

 

 

 

 

TwitterFacebookVKПоділитися