Kyiv Music Labs

Співачка та телеведуча Lilu: “Ремікси на мої пісні – це окрема культура!”

IMG_9339 (1)
Ми поговорили з жінкою, яка своїм прикладом показує, що можна встигати усе, якщо зробити правильні акценти у своїй діяльності та все робити з задоволенням. 
 
Відверта розмова про все зі співачкою, телеведучою, радіоведучою, дизайнером бренду Lilu&Krushani ексклюзивно для Kyiv Music Labs. 
 
Ярослава: Вас уже давно розглядають не лише як співачку, але й як телеведучу, радіоведучу та дизайнера одягу. Що з цього вас останнім часом надихає найбільше?
Lilu: Я не можу сказати, що захоплююся чимось одним або займаюся чимось одним, ці процеси у моєму творчому житті відбуваються паралельно. Є необхідні завдання, які потрібно виконувати щодня. Безумовно, творча самореалізація як артистки стоїть на першому місці. Їй би хотілося приділяти більше уваги, але є й такі напрямки як ведуча, радіоведуча, є конкурси, які я організовую, є бренд купальників, який потрібно розвивати. Всі ці процеси так чи інакше перманентно пов’язані між собою, не можу сказати, що чомусь я приділяю більше уваги, а чомусь – менше.
IMG_9288
 
Я.: У своїй попередніх інтерв’ю ви говорили, що важко знайти україномовний хіт. Чи змінилась ситуація?
L.: Як і раніше, така ситуація з україномовними піснями існує. Принаймні для мене. Складно знайти саме україномовний хіт, який би відповідав твоєму внутрішньому стану, сучасним тенденціям і в той же час потрапляв у формат радіостанцій. Як і в будь-якому бізнесі, в шоу-бізнесі потрібно дотримуватися правил. Тому до цих пір перебуваю в пошуку такої пісні. Якщо ви читаєте це і у вас є такий трек, надсилайте мені в соціальні мережі, я з задоволенням буду розглядати матеріал.

Я.: Чи хотілося б вам заспівати дуетом з одним з українським виконавців? З ким?

L.: Тема дуетів складна й цікава одночасно. Дует не можна створити штучно, взяти і сказати собі: “настав час заспівати з кимось”. Глядачі та слухачі зрозуміють, що це штучно. Артист не зможе посіяти ті зерна в душах слухачів, які йому б хотілося. Дует – це свого роду хімія, потрібно відчути знак. Буквально кілька днів тому я зрозуміла, що круто було б зробити дует з однією з українських груп. Ще не було в нас з ними розмови на цю тему, не знаю, як вони на це відреагують, але якщо вийде, то шанувальники дізнаються про це найближчим часом. У дуетах все повинно бути щиро, як і в любові.
Я.: А з діджеями працюєте? Робите ремікси? 
L.: На мої пісні виходять ремікси, останнім часом багато реміксів для мене зробив діджей Джедай. Це окрема культура. Цікаво, коли твої пісні відкриваються ще і з цього боку. Часто пишуть на пошту, просять окремо вокал і пропонують безкоштовно зробити ремікс. Але я вважаю, що кожна праця має бути оплачена, я принципово не працюю безкоштовно, адже вважаю, що енергообмін “послуга-гроші” повинен існувати.
 IMG_9301
Я.: На який концерт ви б хотіли піти? Українського виконавця та світового?
L.: Як не дивно, але я ще жодного разу не була на концерті групи “Бумбокс”. Це той колектив, чий виступ я хотіла б відвідати. Зі світових – їхні шоу потрібно дивитися, надихатися. Потрібно ставити собі як приклад, дивитися, як працюють колеги на світових сценах. Я б найближчим часом відвідала концерти Coldplay, Shade, Adel, Lisa Stansfield і ще раз сходила б на концерт Стінга. Один з його останніх концертів викликав у мене нереальні відчуття, я ніби прогулялася хмарами – така енергетика, подача, оркестр… Саме так на людей повинна діяти музика – вона має бути легкою, красивою і переносити нас у казку.

Я.: Як ставитесь до гастролей до Росії? Чи є у вас пропозиції виступати там і як реагуєте на них? 

L.: Я не виїжджаю на гастролі до Росії, хоча пропозиції були, здебільшого – з Криму, так як я народилася і виросла в Криму. Ми багато працювали там до анексії. Моя позиція принципова і всім давно відома. Крім Росії, є багато майданчиків для виступів в різних містах і країнах.
Я.: Окрім творчості ви ще розвиваєте бізнес у сфері одягу. Як вам вдалось побудувати успішну модель бізнесу в цій сфері? 
L.: Бренд Lilu & Krushani – компанія, яка виробляє дуже якісні купальники, мені не соромно за них, я пишаюся тим, що ми робимо. Спочатку це було оплачуване хобі, але поступово це стало бізнесом. Як вдалося побудувати? Потрібно не боятися креативити, витрачати сили і час, тоді будь-яка модель бізнесу, безумовно, у вас вийде. Не буває без пробілів і помилок, але якщо ви займаєтесь улюбленою справою, вважаєте, що варті уваги, то рано чи пізно ваші посіяні зерна почнуть давати плоди. Чим би ви не займалися – вірте в себе і в свою справу.
IMG_9232
Я.: Чи хтось із відомих особистостей носить одяг від вашого бренду Lilu&Krushani? 
L.: Можливо, хтось і носить, але ми не відстежуємо. Одяг нашого бренду продається в п’яти країнах, і, звичайно ж, в шоурумах в Києві, а також на інтернет-майданчиках. Знаю, що в Казахстані наш купальник купила телеведуча Маша Малиновська. Вона виставляла фотографію в Instagram, саме таким чином ми й дізналися. Зараз купальник нашої торгової марки буде прикрашати витончену фігуру відомого українського дизайнера Анастасії Іванової. Всі наші клієнтки дуже важливі для нас, і для нас вони найкрасивіші!
Я.: Речі яких українських дизайнерів вдягаєте ви? 
L.: Мені симпатичні роботи сучасних українських дизайнерів, ця індустрія зараз активно розвивається і, безумовно, потребує підтримки. Коли купуєш одяг – обов’язково фінансово підтримуєш дизайнерів і даєш їм можливість розвиватися. Я ношу одяг і від Lilu & Krushani, також із задоволенням ношу сукні від дизайнерів Анастасії Іванової, Юлії Поліщук, Олени Бернацької. Може, когось забула назвати. Загалом, багато брендів викликають захоплення і бажання мати їх речі в своєму гардеробі.
 IMG_9202 (1)
Я.: Ваша порада – як розвивати бізнес в Україні в сучасних реаліях? 
L.: Мені здається, в нас ще досить молодий бізнес, і поки недоречно давати поради. Можу сказати тільки зі свого боку – до бізнесу потрібно братися з азартом, бути кращим від себе вчорашнього, робити те, чого ще не робив. Бізнес у теперішній економічній ситуації любить сміливих, тому повинні бути креативні рішення, які іншим не могли б спасти на думку. Ви повинні навчитися розумно ризикувати. Бізнес без “шишок” – неможливий. Якщо в перший рік у вас не вийшло, то не означає, що потрібно кидати почате. Час – найголовніше й найдорожче, що ми маємо. Якщо ви займаєтеся тим, що вам подобається, – працюйте, збирайте свою команду, ну і вмикайте креатив!
 
Я.: Що для вас означає Київ? Які емоції з ним пов`язані?
L.: Те місце, де ти відчуваєш себе затишно і захищено, – це твій будинок. У Києві я саме так себе і відчуваю. Я багато подорожую, об’їхала понад сорок країн, але як би довго я не подорожувала, все одно повертаюся до Києва. Це не сліпа любов, я бачу недоліки нашого міста, але це не заважає любити його і прощати дрібні похибки. Якщо ми можемо змінити щось на краще, потрібно змінювати. Якщо ти знайшов своє місто – потрібно жити в ньому в любов’ю в серці. Саме цього я і бажаю всім українцям – любити своє місто і свою країну. І не забувати любити себе.
Текст: Ярослава Рожок, спеціально для Kyiv Music Labs