Kyiv Music Labs

Загадкова історія Київ Модерн Балету. Вечір одноактних вистав Раду Поклітару й Анни Герус

DSC_9536

26 квітня ми побували у театрі Івана Франка, де артисти Kyiv Modern Ballet відтанцювали три одноактні вистави: “Квартет а-тет” і “Вгору по ріці” Раду Поклітару та “Варіації життя” Анни Герус. Говоріння про балет – тим паче, про балет Раду Поклітару, – можна прирівняти до танцювання про архітектуру. Втім, спробуємо підібрати слова. 

Kyiv Modern Ballet належить до колективів, які журналісту важко не любити. Пишучи рецензію, маєш бути об`єктивним (чи хоч намагатися бути об`єктивним), ну й образити ж нікого не хочеться :) З “Київ Модерн Балетом” труднощів не виникає, бо їхні вистави направду дивують і чарують. Якість висока незмінно. Додаються, втім, нові відтінки.

DSC_9777DSC_9527

Цього разу було чимало сюрпризів. Здивував абстрактний сюжет від Раду Поклітару, який, працюючи над “Квартет а-тет”, чи не вперше поступився своєю прихильностю до сюжетного балету. Здивувало різноманіття підходів, технік і, звісно ж, різноманіття емоцій, котрі глядачеві дозволено відчути. Різноманіття трактувань. Тут немає правильного чи неправильного розуміння, точних чи хибно визначених акцентів. Натомість, кожен має право на свободу думки.

DSC_9533

Пишу для видання про музику – за логікою, звертаю увагу на музику. Втім, це не так вже й залежить від спеціалізації. Музику нідерландського композитора Ада Мааса почуєш і помітиш, навіть пишучи про нові моделі танків. Трагізм, глибина, чарівність. Чотири віолончелі, чотири персонажі. І нерозривні зв`язки між ними. Нічого зайвого.

DSC_9537

Анна Герус представила філософську історію про життя і час, яких вона сприймає як двох великих учителів. Її “Варіації життя” – роздуми про початок і кінець буття й про вічність. Акомпанементом стали поезія Марини Цвєтаєвої і музика Шнітке, Персела, Ріхтера, Арнальдса та Андерсона.

DSC_9549 (1)

DSC_9735

Завершенням вечорів 25 і 26 квітня став балет Раду Поклітару “Вгору по ріці”. Його сюжетна база – “Загадкова історія Бенджаміна Баттона” Френсіса Скотта Фіцджеральда. Сюжет заслуговує того, аби ним поцікавились. Бенджамін Баттон – чоловік, котрий народився у віці 70 років і далі, протягом життя, не старішає, а молодшає. Загадкова історія – не менш загадкова інтерпретація.

DSC_9844Персонаж проживає своє життя “назад”; музика композитора Олександра Родіна також рухається “назад”. Кожен мелодійний сегмент побудований таким чином, що рух відбувається немов донизу. До початків. Рухи танцівників – непередбачувані. Їх неможливо прорахувати. Принаймні, якщо не маєш хореографічної освіти :)

DSC_9828

Постановки Київ Модерн Балету щоразу непередбачувані. Щоразу дивують.

Тож… чекаємо на нові загадки :)

Текст – Віра Дужак

Фото надані організаторами 

TwitterFacebookVKПоділитися