Kyiv Music Labs

BASTILLE. Підкорення Києва

_MG_7013 copy (Copy)

Хтось провів цей вечір удома, проводжаючи зиму, а ми 28-го лютого зібралися в Stereo Plaza разом з британським гуртом BASTILLE. Розігрівав їх 22-річний виконавець з Кента Matt Wills. Молодий артист з білою гітарою, поки що мало кому відомий, майже з перших хвилин заряджає публіку своїми мелодійними інді-поп композиціями. Музика – не надто складна для сприйняття, несе в собі невимушену сонячну атмосферу. Після півгодинного виступу Метт Віллс іде зі сцени задоволений і, схоже, трохи здивований таким теплим прийомом. Незабаром  його вже можна бачити в залі. Метт співає й танцює разом з натовпом.

Спеціально для Kyiv Music Labs Метт Віллс дав коментар про свої враження від виступу:

«Мені подобається відчуття, коли ходиш сценою.  Високе відчуття… Суміш нервів з чимось прекрасним. Ніколи раніше не доводилось мені грати в Україні, але цього вечора київська публіка одразу стала однією з моїх улюблених. Був дуже приємний момент, коли я зупинився, а люди продовжували наспівувати слова. Я завмер, вслухаючись у кожну мить.

З задоволенням повернуся до вас з концертом та погуляю довше вашим прекрасним містом». 

_MG_6185 copy (Copy)

Приглушене зелене світло, задник з величезним написом BΔSTILLE, димові пушки по краях сцени… і ось зявляється лондонська четвірка разом з сесійним музикантом Чарлі Бернсом. Першим грають сингл «Send Them Off!». Публіка знайомиться з солістом, його харизма й чистий вокал одразу зачаровують. З кожною наступною композицією стає зрозуміліше: між звучанням гурту «в навушниках» та живим виконанням існує величезна прірва. 

BASTILLE – одні з небагатьох приїжджих виконавців, які демонструють чудову взаємодію з публікою. Ден Сміт (фронтмен) протягом вечора спускається декілька разів до зали й співає разом з натовпом. Тим часом на сцені ударник з гітаристом перекидаються барабанними паличками.

На одній з пісень Ден наближається до першого ряду та проспівує уривок разом зі слухачем. Музиканти, схоже, трохи здивовані: дівчина досконало знає текст.

_MG_6496 copy (Copy)

Далі – «Of the Night». Зал повертається на 180 градусів, бо Ден змінює локацію та співає трек з ложі звукорежисера. Приспів наспівує, здається, кожен з глядачів. 

Трохи української мови на концерті “Bastille”. Вокаліст підготувався спеціально, аби потішити публіку вивченими словами «Дякую» й «До побачення». А ще прочитав з аркуша фразу «Вибачте, моя українська жахлива». Глядачі, авжеж, вибачили: гучні оплески лунали щомиті, попри недосконалість Денової української.

_MG_6806 copy (Copy)

Звернення фронтмена зі словами «Тhis is the last song» засмучує слухачів. Звучить мелодичний фортепіанний програш; усі впізнають найгучніший хіт «Pompeii». Цей трек дістався до другого рядка британського чарту, а також до 10-ого в американському “Billboard Hot 100″.

Хлопці йдуть зі сцени, а ми розуміємо, що це точно не останній їхній виступ в Україні. Зрозумілою стає й їхня роль улюбленців британської молоді. Концерт вийшов емоційним, а живе виконання дозволило пережити купу емоцій – від радості життєвих приємних дрібниць до пекучого болю.

P.S. Незабаром гурт з’явиться в сьомому сезоні серіалу «Гра престолів». Деталі лишаються поки що таємницею. “Bastille” вміють заінтригувати :) 

_MG_6981 copy (Copy)

 

TwitterFacebookVKПоділитися