Kyiv Music Labs

Концерт скрипаля Олеся Яська. Елегантність сучасної української класики

21-го лютого народний артист України Олесь Ясько зіграв концерт разом із Національним ансамблем солістів “Київська камерата”. Близько двох годин музики сучасних українських композиторів – Юрія Шевченка, Ігоря Щербакова, Євгена Станковича. І гордість за те, що Україна має таку музику.   

В першому відділенні зіграли камерну симфонію №7 Євгена Станковича, “3 / 4″ (саундтрек до невідомого фільму) та “Вокаліз” Юрія Шевченка. В другому – два твори Євгена Станковича (“Українська поема” та Камерна симфорнія №11 “Дотик янгола” та “Покаянний стих” Ігоря Щербакова.

А завершити концерт Олесь Ясько вирішив “Колисковою” Олександра Левковича. Її не було в офційній програмі концерту, втім, несподіванка вийшла приємною. Одна зі слухачок поділилася враженнями: “Колискова вразила найбільше. Це був шедевр. І виконання шедевральне. Хотілося заплющити очі, забути про все на світі й відчути умиротворення”.

Слухаючи таку музику, не сумніваєшся: кожен з творів є органічною частиною української і, водночас, європейської культури. Саме такі твори варто грати, якщо чекаємо “прийняття” нас як євопейської держави. І, що не менш важливо, саме так їх треба грати. На такому рівні. Тоді ніхто не ставитиме під сумнів нашу культурність, гідність та європейськість.

Музика, внесена Олесем Яськом до програми концерту, – надзвичайна. Що це за музика? Як вона звучить? Які емоції викликає? Зрештою, на що схожа, з чим можна її порівняти? Шукаючи порівнянь, приходимо, як завжди, до найпростішого й найзрозумілішого. Це музика дому. Мого і Вашого. Ці емоції нас єднають і не дають віддалитись одне від одного, як би далеко (в територіальному плані) ми не опинились. Ми можемо жити за океанами. Хоч у космосі. Але дім завжди буде з нами. І ми завжди вертатимемось додому. До дому, яким не можна не пишатись.

TwitterFacebookVKПоділитися