Kyiv Music Labs

Мистецтво – мова порозуміння. Огляд ГогольФесту-2016

_dsc7235

Від опери до кабаре, з «Лоботомії» на «Продажне мистецтво». Програма  охопила понад 10 напрямків: театр, цирк, кабаре, опера, інструментальна музика, театр ляльок, медіа-арт, відео-арт, хореографія, кіно, фешн-перформанси та багато іншого. Цього року фестиваль тривав з 16 по 25 вересня. Локація – арт-завод Платформа.

Місце проведення

ГогольФест відбувся вперше у партнерстві з Арт-заводом Платформа. На думку багатьох відвідувачів, вибір локації був невдалим і псував загальний настрій фесту. На нашу ж думку, Лівий Берег майже повністю відповідав ритму ГогольФесту. Замислюватися слід не організації заходу, а відвідувачам, що не змогли абстрагуватися  та знайти для себе цікаве з насиченої програми івенту. А обирати дійсно було з чого.

«В цьому році Арт-завод Платформа став не просто «будинком», а повноцінним партнером. Ми сподіваємося, що ця колаборація буде початком довгострокового співробітництва і створить унікальний майданчик для розвитку сучасного мистецтва»,  – сказав директор з маркетингу Арт-заводу Платформа Сергій Соколов.

_dsc7231

Тема: Вавилон

9-й Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль поринув у міфічну тему Вавилону. Що таке міф про вавилонську вежу? Спочатку – мрія та відвага: побудувати щось, що «досягне небес». Потім це трансформується в неприйняття один одного, конфлікти і в кінцевому результаті – катастрофу. Сучасне мистецтво спробувало зруйнувати режим “катастрофічної свідомості”, який на даний момент є постійним для більшості людей. Весь світ нав’язує нам апокаліптичну свідомість: завтра буде гірше, ніж сьогодні. Допомогти побороти це нам допоможе мистецтво.

“Тема цьогорічного ГогольФеста – міф про Вавилон. Нас цікавить не просто архаїка – покопатися в Біблії, провести паралелі сьогоднішнім днем і похмуро задуматися, як все навколо погано. Ні, ми робимо масштабне арт-дослідження – що значить міф про Вавилон для нас сьогоднішніх?”, – пояснює обрану тему фестивалю засновник ГОГОЛЬFEST Влад Троїцький.

“Ми на ГогольФесті весело програємо апокаліпсис для того, щоб побачити, що життя — є, небо — є. Нормальні люди — є, і їх багато”, – сказав Троїцький.
ГогольФест взяв собі за мету відіграти публічно поганий сюжет, провести певний обряд екзорцизму і таким чином відвести від себе негатив та пережити травму. Тільки-но почавши іронічно ставитися до чогось поганого, ти моментально знімаєш з себе печатку жертви, і тоді стає легше.

_dsc7288-1
День відкриття: 16 вересня

Відбулося відкриття яскраво, потужно та видовищно.«Шоу Б.»- грандіозне шоу Влада Троїцького, у якому взяли участь гурти DakhDaughters, команда Нової опери, циркові артисти та віджеї. У перформансі звучали нові пісні гурту Dakh Daughters.

Увагу публіки привернув проект «Бункер». Програму академічної музики у справжньому підземному бункері розпочали скрипалька зі Швейцарії Хелена Вінкельман та український гурт «Древо».

Ще 16 вересня глядачі змогли побачити відкриття візуальної програми під кураторством Євгена Березницького, серед учасників якого були одні з найвідоміших відео-художників у світі  – група AES+F. А також відкриття візуального проекту «Продажне мистецтво» від «ХАМЕРМАН ЗНИЩУЄ ВІРУСИ» та «ГОГОЛЬFEST ЗНИЩУЄ ЧАС».

Перший уік-енд фестивалю (16-18 вересня) зібрав близько 25 тисяч відвідувачів.

_dsc7305

Сцена ATLAS

Справжньою музичною втіхою та великим бонусом стало функціонування ATLAS STAGE від концерт-холу ATLAS. Багатьох саме ця сцена мотивувала відвідати ГогольФест. На великій сцені виступили «Один в каное», Vivienne Mort, Ольга Пулатова з групи Flëur, The Erised, Alloise, Cepasa, BAHROMA, Sunsay, daKooka, её, The Elephants, ANTONINA Project. А найочікуванішими стали виступи БУМБОКС та російського електронника Mujuice.

_dsc7644

Нагадаємо, The Elephants – підопічні Євгена Філатова (The Maneken) 27.09 презентували дебютне відео на сингл Friend. Кліп вийшов атмосферним, звучання – якісним, а мотиви – фольково-магнітичними.

ГогольФест цього року взяв особливу відповідальність на себе, об’єднавши таку велику кількість видів мистецтва та творчих діячів в єдиному просторі. Бюджет склав: 25-30 млн грн. А відвідало фестиваль близько 40 тис. чоловік.

_dsc7223

TwitterFacebookVKПоділитися