Kyiv Music Labs

Гедоністична адаптація до музики або Як пройшов HEDONISM FESTIVAL 2016

Евгения Люлько

Впродовж останніх декількох років музично-фестивальне життя в Україні активно закріплює свої позиції.  Кількість фестів зростає, лайн-апи стають більш різножанровими та насиченими, а привози хедлайнерів ще більш неочікуваними. Вже достатньо щорічних музичних фестивалів, які мають позитивну репутацію: «Z-Games», «Koktebel Jazz Festival», «Zaxidfest», «Faine Misto» та ін. Цьогорічним новачкам складніше витримати конкуренцію з більш досвідченими фестами. Але це стає мотивацією для організаторів, зацікавлених у тому, аби саме їхній івент мав унікальність та вписав своє ім’я в культурне життя українців.  Одним з таких претендентів став «HEDONISM FESTIVAL 2016» .

Він відбувся вперше на Трухановому острові. Тривав три дні: 29-31 липня. Три дні на пляжі, танці на піску до ранку, інді-рок-поп-електро прямо на березі Дніпра; все це майже безперервно та до самого ранку. Залишався лише час на те, щоб дістатися додому та набратися сил, а наступного дня знову поринути в цю атмосферу. Можна сказати, що унікальним захід зробило ще й місце, де все відбувалося,  – ПБК (Південний Берег Києва). Було враження, ніби Ви потрапили у простір, де мешкають справжні гедоністи. Для них відсутні виміри, вони живуть та насичуються музикою, танцюють, релаксують та дивляться на зірки під звуки, що не можуть не захопити.

Щодо першого дня, з-поміж українських гуртів слід виділити виступ BloomsCorda.

По-елегантному меланхолійні, впевнені у звучанні, легкі у подачі – це й створює можливість поринути в особливу атмосферу. Данило Галико (соліст гурту BloomsCorda – ред. ) за допомогою своїх текстів веде ненав’язливу бесіду зі слухачами, під час якої не хочеться відволікатися на інші речі.

Контрастним був виступ MAiAK. Ці хлопці вже відомі своєю експресією, палкою подачею. Їх можна порівняти з бурею, що несе в собі запал, який знесе Вас з ніг. Повернутися до реальності допоможе хіба що занурення у Дніпро. Як і зробив Ярослав (соліст гурту – ред.). На останніх акордах музикант стрибнув зі сцени та стрімголов понісся до води.
Хедлайнерами першого дня стали лондонські хулігани ISTROPICAL.
Це був той випадок, коли привоз артистів виявився повністю виправданим. Вони стали приємним відкриттям на цьому фестивалі. Суміш інді-попу з електронікою, нью-рейвовий присмак дуже охоче був прийнятий публікою. Коли в 2013 році приєдналася вокалістка Крісті Флек, гурт знайшов свою «родзинку». Під час виступу у Києві Крісті зарядила магічно-сексуальною енергетикою, своєю відвертістю та дивакуватою подачею. Декілька разів спускалася зі сцени до публіки, танцювала на піску.

Прийшовши до тями, розумієш, що настав уже другий день фестивалю. Але відвідувачі не поспішали на зазначений час, тому більшість з’явилась близько 22:00. Справжнім ковтком драйву, роковим струсом, якого потребувала публіка, аби не втрачати ритм, став виступ SINOPTIK.

Евгения Люлько

Евгения Люлько

Ці хлопці вже наробили шуму з перемогою у музичному конкурсі Global Battle of the Вands у Берліні, а потім своїм розігрівом у «Океан Ельзи» . Але не про це. Ментальність наша така, що, поки не визнають маси, ми самі не звернемо уваги. Хоча краще пізно, ніж ніколи. Тому, без заперечень, найяскравішим виступом другого дня став виступ хлопців з Донецька. Вони вже відчувають київську публіку, інтригують  її довгими програшами, психологічними партіями, а потім хвилею зриваються на кульмінаційному моменті «Brother». Від цього запалу горить пісок під ногами. З кожним виступом музиканти зростають та розширюють коло слухачів. Альтернативній музиці місце в Україні.

На третій, останній, день локація Hedonism стала по-справжньому близькою, тому цей день хотілося провести на повну, із запасом на рік уперед.

Особливим став момент виступу Sophie Villy з двома харківськими музикантами. Попри те, що на виступ не зміг потрапити їхній четвертий учасник, гітарист, звучали вони повноцінно та завершено. Цей час за всі три дні був найщирішим та найочікуванішим. Відчувалося, як публіка скучила за грузинською виконавицею, а Софі натомість зізналася у любові до Києва та пообіцяла повернутися найближчим часом.

LiRoom

LiRoom

Завершив фестиваль діджей-сет двох учасників з Hot Chip. Можливо, не найкраще завершення для Hedonism Fest, але британці прокачали публіку.

З найстрашнішою проблемою фестиваль зіткнувся в перший день.
Правоохоронні органи вирішили провести слідчу справу по вилученню алкоголю без ліцензії, тим самим змістивши лайн-ап на три години. Проте, це провина не на рахунок організації.

І все ж таки HEDONISM відбувся.
Меломани поринули в безтурботне життя трьох останніх днів липня на Південному Березі Києва, в оточенні природи, чуттєвої публіки та багатошарових потоків улюбленої музики. Ім’я закріплено, очікування виправдані, а музична спрага втамована.

TwitterFacebookVKПоділитися