Kyiv Music Labs

Нове життя українських етнічних інструментів

illo

Які популярні музичні інструменти ви знаєте? Фортепіано, гітара, скрипка, ударні інструменти та ін. А що скажете про українські народні інструменти, такі як: цимбали, бандура, сопілка, кобза, трембіта, пан-флейта? Напевно, що вони непопулярні та нецікаві. І що на них майже ніхто зараз не грає. На жаль, наше суспільство втратило здатність цінувати свою унікальну музичну культуру. Напевно, не вірячи у те, що вона може бути комусь цікавою, особливо у Європі. Та зараз ми наведемо кілька прикладів вдалого, модерного використання етнічних інструментів. І ви переконаєтесь: це може стати трендом. 

Талановита українська співачка ONUKA яскраво демонструє те, як можна поєднати українські народні інструменти із сучасною електронною музикою.  Зокрема, хочеться звернути увагу на її унікальний відеокліп «Look». До речі, окрім сопілки та бандури, ONUKA використала пан-флейту (укр.нар. інструмент) в якості декору для шляпки :-)

 

Ще хочеться сказати кілька слів про проект “Bandura Style”. Позиціонуючи себе як проект розвитку бренду бандури, його творці прагнуть сформувати на міжнародному рівні імідж бандури “як символ прогресивної України”. І вони вже багато чого досягли. Зокрема, на їхньому рахунку успішні презентації бандури в Канаді, Німеччині, Франції, Іспанії, Бельгії. Підопічні проекту (Ярослав Джусь, “Шпилясті кобзарі” та інші) не припиняють радувати нас вдалими каверами на відомі хіти.

Послухайте у обробці “Bandura Style” пісню Adele “Hello” …

…а також, “1944”, з якою Джамала представлятиме Україну на Євробаченні.

 

Кавер на цю ж пісню Джамали створили також учасники проекту «Рваные меха» (баяни, акордеони та бас-баян). Послухайте й порівняйте:)

Познайомитесь також із унікальним дуетом під назвою B&B Рroject (бандура – Тетяна Мазур, баян – Сергій Шамрай). Це студенти Київської Музичної Академії імені П. Чайковсього, які об’єдналися заради популяризації народних інструментів. Їм вдалося винести ці «неактуальні» музичні інструменти зі старих, запилених, радянських залів на новий європейський рівень шляхом сучасних репертуарних та виконавських рішень. У їхніх відеороботах, окрім віртуозної гри, зачаровують зйомка та монтаж. Браво режисеру й оператору! Все зроблено зі смаком, відчуттям стилю та за сучасними тенденціями.

B&B Рroject чудово виконують музику різних жанрів: класика, рок, джаз, електронна та сучасна українська музика. Навіть вибагливий меломан знайде собі щось до душі.

Антоніо Вівальді – “Пори року” – “Літо” – “Гроза” у виконанні B&B project

 

Кавер на пісню “Спи собі сама…” Кузьми Скрябіна

 

Кавер на композицію DJ Tiesto:

Дуже приємно, що українські музиканти нарешті почали творити sound світового рівня, використовуючи етнічні інструменти. Таким чином ми зможемо презентувати себе в Європі як унікальну націю зі своєю неповторною культурою.

Тож, не так важливо, на якому інструменті ви граєте. Головне – креативність, харизма, творче мислення та класний оператор, звичайно. Будьте у тренді)

Кайріте Христина, спеціально для Kyiv Music Labs. 

TwitterFacebookVKПоділитися