Kyiv Music Labs

З надією в серці: 10 сучасних українських пісень про війну

8706820488_c47a44949d_o_d

8 травня Україна відзначає День пам`яті і примирення.  В цей день, згадуючи жертв Другої світової війни, молимося за те, щоб більше світ не знав такого горя. В цей день торжествує надія. Зараз, як і 70 років тому, наші герої захищають свою землю й свій народ. Як і тоді, наснаги їм додає надія на перемогу і віра в щасливіше майбутнє. І музика, звісно. Ми ж співочий народ. Музика – наша добра традиція. Вона завжди допомагала йти вперед, яким би важким не здавався шлях. Завжди рятувала від відчаю.

    Покоління змінюються, найкращі ж традиції лишаються з нами. Пропонуємо плейліст сучасних українських воєнних пісень – пісень смутку і, водночас, незламної надії.

 

1. Український гурт «Гайдамаки» разом із росіянином Андрієм Макаревичем та польським співаком Мацеєм Маленчуком записали пісню «Тільки любов залишить тебе живим». Так, світло долає темряву. І завжди долатиме.

 

2. Пісня «Я чую» гурту «Друга ріка», безперечно, заслуговує на увагу. У ній все – і біль, і втома, і відчайдушна мрія про спокій.

3. Композицію «Повертайся живим» спочатку можна було чути у виконанні сестер Тельнюк. Пізніше до них приєдналися ведучі програми ТСН. Вийшло дуже зворушливо.

 

4. Пісня Анастасії Приходько й Микити Рубченка «Герої не вмирають» присвячена героям, що здатні відродитися, немов фенікс із попелу. Здатні повернутися до життя в момент, коли народ їх найбільше потребує.

 

5. Учасниці британського гурту “Bloom Twins” створили цікавий кавер на пісню Боба Марлі “Get Up Stand Up”. Дівчата народилися в Україні. Хоч зараз живуть у Лондоні, доля Батьківщини цікавить і хвилює їх.

 

6. Пісня «Родина» Дмитра Шурова також не залишить байдужими патріотів. Пісня про повну й беззастережну відданість Батьківщині. Ось що каже сам Шуров про пісню: «Батьківщина, в моєму уявленні, – це те, чого в тебе ніхто не відніме. Ми її носимо всередині, як один із наших життєвоважливих органів».

 

7. Ляпіс Трубецкой і «Воины света». Хіт, виконаний білоруським музикантом на підтримку української революції. Один із символів Євромайдану та й, узагалі, боротьби України за право йти своїм, самостійно обраним шляхом.

 

8. Польський гурт “Enej” присвятив пам`яті померлих українських воїнів пісню «Біля тополі».

 

9. Відчайдушна «Злива» у виконанні Джамали і Андрія Хливнюка. «Лий, зливо, лий, відмивай нас усіх від бруду…»

10. Зворушлива «Мить» від Святослава Вакарчука. Це про те, що надія жива й житиме завжди. До останньої миті.

 

   Віра Дужак, спеціально для Kyiv Music Labs 

   Автор фото Ömer Ünlü

     Фото взяте з сайту : https://www.flickr.com/

TwitterFacebookVKПоділитися