Kyiv Music Labs

10 цікавих фактів про Євробачення

tumblr_nx1492BmQ71ugh5sto1_12801_ywaxgh

Незабаром зірки української сцени проходитимуть відбір, аби потрапити на Євробачення – пісенний конкурс, переможець якого «отримує все». Хтозна, можливо, саме у цьому році Україні знову вдасться підкорити Європу своєю піснею? А поки пропонуємо вам 10 фактів про цей музичний конкурс.

  1. Раніше доволі «суворих» правил щодо віку не існувало. Це дало можливість юній тринадцятирічній бельгійці Сандрі Кім здобути перемогу у 1986 році із піснею «J’aime la vie»! Наразі брати участь у конкурсі можна лише з 16 років.
  2. Азербайджан, який нещодавно приєднався до країн-учасниць Євробачення, так старанно намагався справити враження у 2012 році, що передав куті меду: лише будування кількох сцен обійшлося країні у 48 мільйонів євро, а загалом шоу коштувало більше 640 мільйонів євро!
  3. Справжнім рекордсменом з перемог є Ірландія — за весь час почесне перше місце учасники з цієї країни посіли аж 7 разів! Швеція теж не відстає — на рахунку шведських виконавців 6 перемог.
  4. До речі, завдяки Євробаченню безліч музикантів, слава яких лише зароджувалася під час участі у конкурсі, згодом стали справжніми зірками, серед яких: Селін Діон, гурти ABBA та Brainstorm, дует Secret Garden, Лара Фабіан та інші.
  5. У 1973 році життя ізраїльської учасниці Іланіт було під загрозою: невідомі ісламські радикали погрожували їй і обіцяли напасти на неї під час виступу. Дівчині довелося вийти на сцену у бронежилеті, проте, на щастя, кривдники обмежились лише погрозами.
  6. Всі пам’ятають славетну перемогу Кончіти Вурст у 2014 році. Автором цього образу є Томас Нойвірт, який прагне показати людству, що у кожному є часточка жіночого і чоловічого, і цього не варто соромитися!
  7. Надзвичайно часто австралійці були представниками інших країн на цьому пісенному шоу, але вперше Австралія взяла участь у Євробаченні лише у 2015 році і зайняла 5-те місце.
  8. Україна вигравала конкурс лише одного разу, проте це була гучна й беззаперечна перемога: пісні Руслани займали топові місця у хіт-парадах Європи, а на багатьох конкурсах та заходах виконавицю зустрічали як почесного гостя.
  9. Найбільш популярною мовою пісень є англійська – 26 разів перемагали пісні, які звучали саме цією мовою. Французька є другою за популярністю – всього 14 перших місць. Ще по три перемоги здобули пісні, які звучали івритом та голландською.
  10. У 2001 році у конкурсу була найбільша аудиторія: близько 38 000 шанувальників відвідали стадіон Паркен, що у Копенгагені, аби спостерігати за безліччю учасників і на власні очі побачити переможця з Естонії.

Дарина Яременко, спеціально для Kyiv Music Labs