Kyiv Music Labs

ТОП-20 найкращих музичних відео 2015 року

hostile-886029_1280

Цього року українська музика стала відображенням гострих соціальних проблем поряд з вираженням особистих переживань. Для того, аби доповнити пісні візуальним супроводом, музиканти звертались до різних образів та ідей. Висока якість їх втілення є доказом того, що в сучасній українській музичній індустрії існує якісно нова культура відеокліпів. Вони є втіленням мистецтва і часом непомітно перетікають в короткометражне кіно. Kyiv Music Labs відібрали для вас найкращі, на нашу думку, українські музичні відео року. Приємного перегляду!

O.Torvald – Крик

реж. Володимир Лерт

О. Torvald цього року випустили відео на цілих три пісні: «Там, де я», «Это все» і «Крик». Якщо в «Там, де я» сюжет розгортається довкола почуття самотності та відчаю, у пустому і байдужому місті, де немає близької людини, то в кліпі на пісню «Крик» піднімається питання про роль мистецтва в соціумі та проблему власної свободи. У відео демонструється суспільство, в якому особистість та індивідуальність знищені, суспільство, в якому все суворо контролюється, де немає можливості для самовираження. Але мистецтво й музика руйнують ці обмеження і завдяки своїй силі штовхають людей на боротьбу і ламають систему.

Sinoptik – White Cats

реж. Born Vision

За легендою, людина, яка складе тисячу паперових журавликів, може загадати бажання і воно обов’язково здійсниться. В центрі сюжету відео Sinoptik – історія про японську дівчину Садако, яка стала жертвою атомного бомбардування Хіросіми. Коли вона дізналась про легенду, то почала складати журавликів, але померла, зробивши лише 644. У відео на пісню «White Cats» дівчина веде боротьбу за життя, воюючи із власними ворогами – хворобою та часом. Вони заважають їй продовжувати справу і забирають шанс на виживання.

Fahot – Mantra

реж. Ольга Навроцька, Олег «Фагот» Михайлюта

Перший сингл з майбутнього сольного альбому Фагота, в основу якого покладено Молитву Характерника, котру козаки-характерники читали перед боєм. Вражаюча операторська робота та сильні образи створили потужний відеоряд, через який передається меседж Фагота: «Незалежність – це генетичний код. Саме тому ми непереможні».

5 Vymir – Скелі

реж. T.Palans, A.Stratienko

Атмосферне відео з легким відтінком суму та осіннього холоду, розтоплених почуттям кохання та посмішками улюбленої людини. Під час перегляду майже відчуваєш «легкі дощі і аромат мигдалю». Радимо до перегляду, коли в душі осінь і хочеться, віддавшись меланхолійному настрою, відчути тепло.

SunSay – Выше головы

реж. Олександр Стеколенко

Світле і затишне відео SunSay, присвячене всім творчим людям, які перебувають в пошуках гармонії із собою та навколишнім світом. Природа, друзі, пісні біля вогнища… Після перегляду кліпу на душі починають панувати мир та тепло, і точно знаєш, що є головним. Роби добро, будь вільним, кохай, створюй нове, не занепадай духом і цінуй те, що маєш – в цьому і є сенс та краса життя.

Джамала – Заплуталась

реж. Анатолій Сачівко

У цьому відео сама Джамала не з’являється – натомість головні ролі виконують танцюристи Apache Crew. Це той випадок, коли відео стає гармонійним відеорядом до музики, не затьмарюючи її, а ідеально доповнюючи. Головна героїня шукає у натовпі «свого» чоловіка, використовуючи різні органи чуттів, довірившись інстинктам, навпомацки. Пристрасна хореографічна постановка залишає простір для фантазії, якісно підкреслюючи сенс пісні.

Onuka – Time

реж. Євген Філатов

Наповнене символізмом та міфічними образами відео на пісню «Time» притягує всю увагу до себе і залишається цікавим навіть при повторних переглядах. Його можна навіть розглядати як окремий витвір мистецтва. Євгенові Філатову вдалось створити цілий світ, в якому все підкорюється особливим законам та традиціям і є естетично досконалим.

Vivienne Mort – Ти забув про мене

реж. Олег Борщевський

Пісня про те, як колишні відносини з людьми обертаються суцільним забуттям. У відео Дана Заюшкіна будує довкола себе стіни, які мають відгородити її від болю навколишнього світу та водночас закрити душу від оточуючих.

ТНМК – Гупало Василь

реж. Сашко Даниленко

9 місяців роботи та 89 акварельних малюнків, намальованих власноруч Сашком Даниленко, перетворились у кліп про нового національного героя – Гупало Василя. Василь захищає країну від ворогів, планету від астероїду, а у вільний час малює і грає на бандурі. Завдяки тому, що анімація створена за допомогою акварелі, зображення є більш теплим, живим та натуральним. Це історія про грандіозну силу добра, що існує поза часом та неодмінно перемагає зло.

Cherry-Merry – Cooca-Coolah

реж. Віктор Придувалов

Запальний трек миколаївського гурту Cherry-Merry на тему глобального консюмеризму. У кліпі з’являються десятки логотипів всесвітньо відомих брендів, які так чи інакше формують культуру споживання і давно вже перетворилися на культ. Хлопці висміюють таке безглузде споживання і звертають увагу на те, що подібна культура є лише черговою формою керування свідомістю: «What would you choose? It doesn’t matter, anyway you gonna lose».

Антитіла – У книжках

реж. Володимир Шурубура

Пісня про дітей, які через війну залишились без батька. Це зворушлива історія про хлопчика, який втратив тата і росте, не знаючи його любові та піклування. Актуальна на сьогодні тема наслідків та жертв війни у баченні гурту Антитіла.

Христина Соловий – Тримай

реж. Максим Ксьонда

Зйомки відео відбувалися у старовинному київському будинку на Подолі. У дебютному кліпі – сюрреалізм, багато книжок, кохання та вісім різних образів. Це чарівний світ, в якому реальність, що переплелась із фантазіями, підкреслює ідеї авторської пісні Христини Соловій.

Alloise – Сrown

реж. Serge Vane

Останнім часом серед кліп-мейкерів популярною є ідея інтерактивних відео, які дають можливість глядачам приєднатися до розгортання подій у кліпі. Serge Vane зняв для Alloise відео на пісню «Crown» у 360⁰ форматі, що дозволяє обрати бажаний кут зору і змінювати його так, як хочеться. Відео не перевантажене зайвими ефектами і є реалізацією класичної ідеї виконання пісні самими музикантами. Проте сучасний формат надає простому сюжету незвичайного обрамлення.

Крихітка – Без імені

Пісня «Без імені» та кліп на неї мають суспільно-політичну тематику, але виконані без характерного для теми війни пафосу. Головною ідеєю є важливість солідарності між людьми в скрутні часи та роль допомоги й підтримки. У кліпі використані фрагменти реального листування між українськими волонтерами та військовими. Вони краще за будь-які спеціальні ефекти здатні передати всю суть людської драми під час війни.

Артем Пивоваров – Собирай меня

GODO independent production

Відео на пісню харківського музиканта Артема Пивоварова, зняте одним кадром і без монтажу. До речі, саме відео розгортається у зворотному порядку, що дає можливість подивитись на буденні речі під особливим кутом.

Скрябін – Дельфіни

реж. Тарас Голубков, Роман Безверхий, Павло Кільдау

Сильна композиція разом із потужним відеорядом доповнюють один одного і передають важливі ідеї пісні. Це останній кліп гурту Скрябін, реліз якого відбувся за день до загибелі Андрія Кузьменка.

Us – Last War

реж. Артем Плужаров

Режисерові кліпу вдалось гармонійно поєднати зображення війни та мирних подій, показуючи таким чином їх контрастність. Будь-яка негативна дія викликає протидію. Зло завжди залишається покараним, а на зміну війні завжди приходить мир.

Океан Ельзи – Життя починається знов

реж. Володимир Шкляревський

Кліп є поєднанням двох форматів – короткометражного фільму та соціальної реклами. «Цим нашим відео хотілось показати, що незалежно від того, як складаються обставини – у кожного особисто, у суспільстві в цілому, є привід над чим задуматись, що згадати, проаналізувати та не має жодного приводу нічого не робити. Адже, на мою думку, щасливими стають ті, хто за жодних обставин не опускають руки», – Святослав Вакарчук.

BAHROMA – На глубине

реж. Ганна Копилова

Разом із танцюристами з Apache Crew гурт зняв відео, в центрі якого – кохання. За допомогою танців досягається вираження найсильніших почуттів та найяскравіших емоцій. У цій роботі немає нічого зайвого – лише чуттєвість та любов.

Pianoбой – Горя чуть слышно

реж. Ганна Копилова

«Горя чуть слышно» – пісня про кохання без меж та упереджень. Відео залишає відчуття приємної незавершеності історії, коли можливо абсолютно все, і не потрібно чітко визначати кінець. Музика та картинка чудово передають почуття закоханості та легкості і здатні зігріти навіть в найхолодніший день.

Тетяна Мельниченко, спеціально для Kyiv Music Labs 

TwitterFacebookVKПоділитися