Kyiv Music Labs

Топ-15 українських альбомів 2015 року

111

2015-й рік відзначився справжнім проривом в українській музиці. Багато гуртів пережили зміни у своєму складі та якісну трансформацію у звучанні. Ми стали свідками знакових возз’єднаннь та появи нових потужних проектів. В останній тиждень року Kyiv Music Labs підбивають підсумки кращих, на нашу думку, музичних релізів. До нашого списку альбомів, які перевернули світ української музики, додаємо коментарі самих музикантів. Адже хто може краще за них розповісти про їх власну музику?

 • Джамала «Подих»
 • 5’nizza «I Believe In You»
 • Pianoбой «TakeOff»
 • The Maneken «SALE 30%»
 • Stoned Jesus «The Harvest»
 • SECRET AVENUE «Worries»
 • Blooms Corda «Monodance»
 • Brunettes Shoot Blondes «Bittersweet»
 • Антитіла «Все красиво»
 • BAHROMA «ИПИ»
 • The Hardkiss «Cold Altaire»
 • DVOE «Keep On Moving»
 • Zetetics «Zetetic»
 • The Erised «Desire»
 • Vivienne Mort «Filin»
 1. Джамала – Подих

«Я б заборонила слухати альбом всім, хто цинічно ставиться до понять «кохання», «розлука», «розчарування», «самотність». Всім, хто вважає, що це про слабкість. Їм не треба слухати альбом, тому що він саме про ці речі. Про те, що всі ми в пошуку. Чи шукаємо щось, чи вже знайшли і втратили. Моменти пошуку – найщасливіші та найкрутіші. В ці моменти ти справжній».

Джамала

 1. 5’nizza – I Believe In You

«Після 10 років мовчання ми вирішили, що нам знову є що сказати, а старі пісні, можливо, отримають нове життя та сенс».

Андрій Запорожець

«За 10 років ми як два окремі елементи побували в різноманітних експериментальних поєднаннях. Яка хімічна реакція відбудеться цього разу?»

Сергій Бабкін

 1. Pianoбой – Take Off

«Take Off (з англ. «зліт», «відрив») — це стан, коли людина, птах чи літак концентрує свої найкращі якості, аби подолати сили, що тримають його на землі. Це не завжди вдається, але без відриву не буває польоту. А без польоту життя не має сенсу. Альбом присвячується всім, хто жадає польотів і не боїться падінь»

Дмитро Шуров

 1. The Maneken – SALE 30%

«У сучасному потоці інформації людям дуже важко довго фокусувати увагу на якійсь події. Ти працюєш над платівкою кілька років, потім видаєш її, і через місяць здається, що альбом вже старий. Мені хотілося б, щоб слухачі мали можливість спокійно послухати новий матеріал. Я вклав у нього дуже багато сил і енергії, і тепер збираюся «розтягнути задоволення» – віддавати треки порціями. Це цілком у дусі часу, на мій погляд. Короткі форми завойовують все більшу популярність, та й сприйняти п’ять пісень в один підхід легше, ніж цілий альбом».

Євген Філатов

 1. Stoned Jesus – The Harvest

«”The Harvest”, як це часто буває, вийшов зовсім не таким, яким задумувався. Сама назва альбому була натхнена не стільки однойменною акустичною мініатюрою, скільки легендарним британським лейблом, на якому виходили ранні роботи Pink Floyd, Deep Purple, Love, Wire, CAN, Barclay James Harvest, ELO, Кевіна Айерса і Роя Харпера (з недавніх релізів – Kasabian, Morrissey і Banks). Початкова ідея працювати відразу над двома альбомами, тру-думовим і більш м’яким арт-роковим, зійшла нанівець, зважаючи на багато факторів. По-перше, думовий матеріал цілком органічно вписався в прогресію гурту, як в традиційні речі (“Rituals of the Sun”), так і радикально-експериментальні (“Black Church”). По-друге, власне артові задумки перетворилися на більш жорсткі, темпові речі на зразок тієї ж “Silkworm Confessions”. Робота над альбомом велася в студії протягом минулого року, і цей важкий час теж наклав свій відбиток на підсумковий результат: композиції звучать так щільно і важко, що це може віджахнути любителів ранніх записів. Але неможливо не піддатися впливу реального світу, навіть коли тікаєш від нього в світ музичний, тому пожинаємо те, що посіяли. І наостанок – слухайте “The Harvest” голосно!»

Ігор Сидоренко (лідер та вокаліст гурту)

6.  SECRET AVENUE – Worries

«Для нас новий реліз – результат цілого року безперервної роботи у студії та гастролей в умовах божевілля навколишнього світу. Ми спробували зберегти колишній шлях розвитку, але піти від стандартних рішень, що переповнили сучасну незалежну сцену»

Микола Сікора, барабанщик гурту

7.  Blooms Corda – Monodance

«У когось він може, наприклад, викликати асоціації із самотнім виступом брейкера на картоні біля метро Хрещатик. Для когось це може бути непоказне пританцьовування наодинці. Для інших – щось на кшталт Муракамівського гасла «у будь-якій складній ситуації танцюй, танцюй, танцюй» тощо. Я намагався вкласти у пісні переважно позитивні інтонації, ба, навіть ті речі, які все одно вийшли ліричними, хотілося б сприймати з дещицею світла, перебуваючи у монотанці».

Даниїл Галико

8.  Shoot Blondes – Bittersweet

«EP “Bittersweet“ – це перший реліз гурту, в який ми вклали масу сил та натхнення. Основну частину записували на студіях Варшави і Києва».

Андрій Ковальов, фронтмен гурту 

9.  Антитіла – Все красиво

«Все красиво» не є концептуальною та заздалегідь прорахованною роботою. Альбом спонтанний, інтуітивний, чесний, він  дзеркало сучасної української буденності. В ньому є біль та сльози, в ньому є посмішка та радість, та головне, що в ньому є, – це любов та віра у завтрашній день».

10.  BAHROMA – “ИПИ”

«Найсвіжіша композиція з «ИПИ» – «Карта Мира». Напевно, саме вона найбільш повно зображує сьогоденну дійсність, сучасний момент нашого життя. Головний трек, пісня «На Глубине», народжувався найдовше. Для нас було важливим досягти правильного звучання, аби донести прості, але важливі ідеї. Це пісня про трьох китів, на яких тримається світ – про віру, надію та любов. Enjoy!»

Роман Бахарєв, фронтмен Bahroma

11. The Hardkiss – Cold Altaire

Серед всіх композицій на альбомі музиканти особливо виділяють «Doctor Thomases», яку характеризують як позитивну історію з життєвим сенсом. «Трохи сп’янілий від віскі старий доктор розмірковує перед сном про те, що потрібно людині для щастя. І приходить до висновку, що потрібна віра і хоча б один шанс, який важливо не пропустити, адже він може бути єдиним в житті».

Юлія Саніна, вокалістка The Hardkiss 

12. DVOE — KeepOnMoving

До складу альбому увійшли чотири треки: May, Keep on Moving, Berlin і Music.

«Keep on Moving – мій внутрішній гімн. Саме ця пісня допомогла мені пережити нелегкі періоди життя».

Оля Діброва

«Пісня Music – це лірико-драматичний епос. Його зміст нагадує нам про гурт Gorchitza, проте форма вже зовсім інша. Music – сплав минулого з майбутнім».

Артем Угольников

13. Zetetics – Zetetic

«Zetetic» — це альбом перфекціоністів. Півроку ми були у безперервному творчому процесі. У цій роботі немає випадковостей – від моделі барабанів до гітарних підсилювачів, від звукорежисера до студії».

Ліка Бугайова, солістка гурту

14.  The Erised — «Desire»

«Наш дебютний ЕР ми писали взимку і, можливо, саме через це він вийшов досить теплим. Ми хотіли пограти з жанрами, поєднати електронне та живе звучання, але при цьому зберегти цілісність та логічність всього альбому. Підсумковий результат нам подобається».

Ніл Тарасов

15.  Vivienne Mort – Filin

«Філін – це ти справжній. Це твій найкращий друг. Це тонка тендітна субстанція, якій у своїй біганині та намаганнях відповідати запитам соціуму приділяєш мало уваги. А Філін її потребує. Люди багато турбуються про фізичний стан і розум: поглинають правильну інформацію, ходять у спортзал. Це не є погано, але якщо ти концентруєшся на двох із трьох, Філін починає хворіти й у нього випадає пір’я. Про нього, про душу треба піклуватися. Це і є вихід із системи».

Дана Заюшкіна, солістка гурту

Тетяна Мельниченко, спеціально для Kyiv Music Labs

 

TwitterFacebookVKПоділитися