Kyiv Music Labs

Alfa Jazz Fest: джазу багато не буває

E6a-lBKfvLTt3OEpJPqnEoE4GU3ceps8Eoo4U2B50bg

З 25 по 29 червня у місті Лева відбувся ювілейний міжнародний фестиваль джазової музики Alfa Jazz Fest. Вже вп’яте на трьох сценах у центрі міста виступали кращі музиканти США, Європи та України. На 4 дні Львів наповнився величезною кількістю поціновувачів джазу, медійними персонами та звичайними туристами, які бажали долучитися до грандіозного музичного дійства. 

Ця подія була дійсно непересічною, адже такої кількості світових джазових зірок Україна ще не бачила. Вже за декілька тижнів до старту фестивалю з’явився промо ролик, у якому імениті особистості запрошували насолодитись палкими ритмами джазу.

Для гостей працювало 3 сцени. Окрім цього, всі бажаючі мали можливість відчути атмосферу дійства у фанзоні: в парку Хмельницького розташовувались 2 екрани, біля яких можна було спостерігати за подіями головної сцени, спілкуватися або танцювати.

Честь відкрити ювілейний п’ятий фестиваль випала львівському оркестру Lviv Jazz Orchestra та найкращому джазовому оркестру України Dennis Adu Big Band. А вже в п’ятницю, 26 червня, головну сцену ім. Едді Рознера відкривали гітарист Майкл Стерн і саксофоніст Білл Еванс у складі супер группи The Mike Stern/Bill Evans Band, учасниками якої є басист Том Кеннеді та барабанщик Стів Сміт. Останній порадував навіть вокальними партіями.

Продовжив вечір концерт піаніста і клавішника Хербі Хенкока. Це був одного з найбільш очікуваних для шанувальників джазу виступ живої легенди імпровізаційної музики.

У суботу, 27 червня, відкрилася сцена біля палацу Потоцьких. Першим виступав столичний колектив Dogma Trio. Їх композиції розслабили присутніх, які ніжилися на пледах у невеличкому сквері, а от виступ британців Arun Ghosh Quintet змусив усіх помітно оживитися. Цікавим спостереженням стало те, що весь день небо було затягнуте хмарами, а коли колектив оголосив виконання композиції “Rain”, з-за хмар вийшло сонце і, щойно вони завершили, воно знову сховалося.

На головній сцені відкривав вечір відомий кубинський музикант Пакіто Д’Рівера, під музику якого залишатися на місці було майже неможливо. У фанзоні під час його партій на саксофоні безліч пар танцювали латино-американські танці. Це був прекрасний виступ, і здавалося, що кращим дійство бути вже не може. Проте, коли на сцену вийшов легендарний саксофоніст Вейн Шортер, всі завмерли. Це був його перший візит до Україні у складі Wayne Shorter Quartet – найкращої, на думку багатьох провідних джазових критиків, сучасної акустичної джазової групи.

Всі три дні, після виступів іменитих музикантів, на гостей фестивалю чекало продовження джазових вечорів. У місцевих рестораціях “Копальня кави”, “Дзига” та в музеї зброї “Арсенал” відбувалися так звані джем-сейшни, де молоді музиканти мали можливість зіграти для публіки. Закінчувалися вони, як правило, не раніше 4ї ранку, тож навряд чи хтось зможе сказати, що джазу у Львові було мало.

UNkxj_o6gXAWDF2YtLfsqpPSk0Rb72GV-cjDohAIQg0

5iwbeMrpaHjnleG3EMOJFE2VmfkNNRtsulKq7pVlsok

Закриття головної сцени відбулося в неділю. Розпочинала вечір молода і харизматична японська піаністка Хіромі, яка виступила у складі свого найвідомішого проекту The Trio разом із не менш знаменитими партнерами – басистом Ентоні Джексоном і барабанщиком Саймоном Філліпсом. Безпосередня, з чарівною посмішкою, вона зарядила публіку позитивною енергією.

Останнім став виступ неперевершеного джазового гітариста – Джорджа Бенсона. Метр виконав свої легендарні, перевірені часом хіти. Його перфоманс завершився неймовірним спільним танцем присутніх прямо під головною сценою фестивалю. Це було дійсно дивовижно. У той момент можна було відчути, що джаз дійсно об’єднує і надихає.

В понеділок, на сцені біля Палацу Потоцьких і на сцені Площі Ринок відбулися виступи ще декількох колективів. І, хоч погода зовсім зіпсувалась, це не завадило нікому насолодитись чарівними звуками джазу. Закривала фестивальну програму популярна шведська група Dirty Loops, яка прославилась по всьому світу оригінальними ф’южн-каверами поп-хітів.

У 2015 році на фестивалі Alfa Jazz Fest була представлена широка географія учасників фестивалю. Вперше виступала така кількість представників Великобританії, Німеччини, Австрії, Франції, Польщі, Куби, Японії, Швеції. Традиційно, була велика кількість музикантів з “батьківщини джазу” – Сполучених Штатів Америки.

Україну на фестивалі представляли 7 проектів, які працюють у різних жанрах. Публіка побачила концерт нового блюзового тріо Sliding Holders з Києва, харківського Acoustic Quartet і вокалістки Анни Чайковської, які представляли нову фольк-джазову програму, французький джаз 30-х років виконав Urban Gypsy, прозвучала оригінальна музика львівського квартеру Юрія Середина та квінтету Олексія Саранчина.

Всього за 5 днів фестиваль відвідали більше 100 музикантів з 10 країн світу та близько 40 000 гостей міста, відбулося 22 концерта. Шалений інтерес до джазу говорить про те, що в Україні є поціновувачі якісної музики. А за словами Олексія Когана, “сьогодні джаз слухають усі: від Баха до Авербаха, від 8 до 100″.

Ніна Маловичко, спеціально для Kyiv Music Labs

TwitterFacebookVKПоділитися