Kyiv Music Labs

Музика для SVOЇ-х

20714_1418149611834324_6164752367913999539_n

15 травня у Львові відбувся перший фестиваль нової української музики SVOЇ. У місцевому клубі Picasso зібралися усі, кому небайдужий розвиток музичної індустрії в Україні. Назва фестивалю говорить сама за себе: на сцені – справді свої молоді артисти, а у залі – затишна «своя» атмосфера.

Першими, кого зустріла львівська публіка, був київський гурт Територія Світла, який грає у стилі поп-рок. Колективу менше року, та, незважаючи на це, він виборов право на участь у фестивалі через голосування, яке відбувалося в соціальних мережах.

Далі на сцені з`явився Sasha Boole – кантрі/фольк виконавець із Чернівців. Артист має досвід виступів на міжнародних сценах. Sasha виступає один, але складається враження, що на сцені відбувається масштабний перформанс. Його виконання дуже стильне і влучне. І ось перший сюрприз для публіки: на сцені зі скрипкою з`являється Ольга Кубик, яка приймала участь у записі другого альбому Sasha Boole.

IMAG0304

Продовжив фестиваль київський інді-гурт LAKEWAY. Незважаючи на те, що образ гурту доволі холодний, а мова текстів – англійська, кількість людей біля сцени помітно збільшилась. Музичний матеріал колективу заслуговує особливої уваги – це якісне інді. Якщо нова українська музика звучитиме так, то у неї точно велике майбутнє.

Якщо хтось не чекав драйву від тендітних дівчат з Panivalkova, то він дуже помилявся. Ніжні, витончені, але при цьому нереально запальні учасниці гурту просто розірвали публіку. Під сценою почалися неймовірні танці. Пізніше враженнями від їх виступу з Kyiv Music Labs поділилася одна дівчина, яка приїхала на фестиваль із Дніпропетровська: «Але ж їх тексти неначе із самої душі!».

Вечір продовжив інді-рок гурт з Києва 5 vymir, який дуже впевнено почувається на сцені, а також фантастична і спокуслива Lika Bugaeva. І, нарешті, на сцену виходять ті, кого всі так чекали – хедлайнери фестивалю, колектив «Вагоновожатые». Твердість у голосі, електронне звучання композицій та шалені танці фронтмена сповнили драйвом кожного. Таким феєричним було завершення вечора.

IMAG0330

Післясмак від фестивалю однозначно приємний: потужний лайн-ап і зусилля організаторів дали «SVOЇ» плоди: на фестивалі зібралася переконлива кількість поціновувачів українського продукту, готових до якісних змін у музичному просторі. Своїми враженнями поділилися музиканти гурту LAKEWAY: «Дуже класний формат, побудований на підтримці молодих гуртів. І немає жодного іншого фестивалю в Україні, який би створював такий «двіж» саме молодих музичних виконавців. Приємно виступати, коли ти бачиш інші гурти і можна одне в одного чомусь повчитися, поділитися досвідом. Публіка нас просто шокувала! Ми такої теплої публіки, мабуть, і не бачили».

Що на меті мав фестиваль SVOЇ? За словами одного з організаторів Олександра Чорнологова: «Це прекрасна ідея – підтримати start up в українській музиці». А на питання, що ж розуміють під словами «нова українська музика» самі артисти, відповідь дав Sasha Boole: «Це та генерація музикантів, яка не чекає подачок від держави. Музиканти, які пишуть музику, не підлаштовуючись під радіо-формати, розуміючи, що це, можливо, музика, до якої наша держава ще не готова. Музиканти, які, пишучи музику, не бояться її бачити одразу як європейський продукт».

На фестиваль до Львова приїхали гості з різних міст України: з Рівного, Хмельницька, Дніпропетровська, а один хлопець навіть добирався автостопом два дні з Кіровограда! Це говорить про те, що в Україні вже є нове покоління слухачів, яке готове відмовитися від нав`язаного популярного продукту. Покоління, яке готове саме шукати, що слухати. Чи стане цей фестиваль початком моди на українську музику покаже час, але сподіваємось, що анонсований організаторами другий фестиваль SVOЇ буде значно масштабніший і збере у рази чисельнішу публіку. Адже дійство у п`ятницю засвідчило, що нова українська музика – це якісно і модно.

Текст підготувала Ніна Маловичко

TwitterFacebookVKПоділитися