Kyiv Music Labs

«Panivalkova: чуттєвий мінімалізм»

image

Жіноче тріо Panivalkova стрімко завойовують українську публіку. До концерту 15 травня на фестивалі нової української музики SVОЇ у Львові дівчата готують багато сюрпризів. Kyiv Music Labs поспілкувалися з учасницями гурту – Ірою Лузіною, Дашею Пугачовою та Ірою Кульшенко – про фестивальну культуру в Україні, Луї Франка та плани на майбутнє. Затишне арт-кафе на Подолі, чарівні учасниці київського жіночого тріо Panivalkova і платівка Елли Фіцджеральд – ось формула приємного вечора. 

KML: Давайте познайомимось ближче: як виникла ідея створення гурту?

Даша: Ми гурт Panivalkova, граємо з березня 2013 року. У нас вже мав бути перший концерт, а назви ще не було. Наша Іра Кульшенко з цією думкою лягла спати, і до неї уві сні прийшов Фредді Мерк’юрі і сказав: «Іра, давай назвемо гурт Panivalkova!». Вона приходить на репетицію і каже: «Дівчата, в мене є така класна назва – «Panivalkova», а ми відповідаємо: «А ми так і хотіли назвати».

Взагалі Panivalkova – це наше альтер его, це ідеальна жінка, яка втілює найкращі риси кожної з нас. Вона нас надихає, пише нам пісні, і за все, що у нас є, ми вдячні саме їй.

KML: Тобто, якщо я у вас зараз запитаю, хто є автором пісень гурту, то така і буде відповідь?

Даша: Так, Panivalkova сама пише.

KML: Що надихає Пані на створення пісень?

Іра Л: Її може надихати життя, бо вона така чуттєва жінка…

Даша: І космос.

image

KML: А є якась дивна історія створення чи найдивніше «народження» пісні? Теж уві сні, можливо, у транспорті?

Даша: Мені здається, це не дивна історія, але для мене був дуже яскравий момент, коли ми написали «На йолку», розкажеш?

Іра Л: «На йолку» ми писали у грудні, коли почалась революція.

Даша: Ми мали записувати альбом. Приходили на репетицію і, замість того, щоб репетирувати, просто обговорювали політику. На фоні цього всього ми почали з Ірою Кульшенко грати: я на барабанах, вона на клавішах, а Іра Лузіна сіла з блокнотом, просто слухала музику і написала текст. Коли вона заспівала перший куплет і приспів ми зрозуміли: «це те, що треба!». І замість того, щоб записувати альбом, записали цю пісню.

KML: В коллективі Panivalkova три дівчини, хто лідер?

Іра Л: У нас демократія: якщо хтось не згоден, ми можемо голосувати, щоб не було сварок. Ми всі три лідери, і це дуже буває важко деколи, бо ми можемо довго сперечатись про музику. Але демократія – це наш принцип. Лідер – Panivalkova, як вона скаже, так і буде, ми підкоряємось головній ідеї.

KML: Ви сказали, що сперечаєтесь про музику. Музичні смаки у вас схожі?

Даша: Так. У нас є щось різне, але в основному база цих смаків схожа.

Іра Л: Ні, ми слухаємо різні речі. Наприклад, я люблю Ленінград.

Даша: А я не люблю Ленінград.

Іра Л: Я слухаю Емінема, Range Against the Machine, але всі ми любимо Queen, The Beetles, Esthetic Education. Це наша муза, до речі, один з улюблених колективів.

Даша: Для нас це приклад, коли три людини, три самостійні творчі одиниці створювали таку прекрасну музику, і вона нам дуже подобається. Ну якісь аналогії можна провести.

KML: один з них француз…

Даша: Луї Франк – бельгієць.

Іра Л: Ми любимо Луї Франка всі!

KML: То може він надихає Panivalkova на створення франкомовних пісень?

Іра Л: Це один з її муз. Вона дуже його любить. Вона мріє, що він знову відновить свою музичну кар`єру, музичну роботу, я так думаю.

Даша: І вона мріє із ним познайомитись.

KML: А якщо записувати дует мрії? З Луї Франком? Чи інша суперзірка?

Даша: Ленні Кравіц!

image

KML: Поговорімо про фестиваль Sziget, у відборі на який ви брали участь. Перший етап полягав у кількості набранних лайків та шейрів у соціальних мережах. Яка там історія сталася?

Іра Л: Нічого такого дивного не відбулося, ми просто виконали всі умови відбору, але чомусь не пройшли. Організатори відбору нам сказали, що у нас недостатньо шейрів, але це можна легко перевірити. Ми надали всі скріншоти, це можна порахувати.

KML: Тобто організатор це ніяк не пояснив?

Іра Л: Ні, їх офіційна відповідь була, що у нас недостатньо лайків чи шейрів. Вони, до речі, до цього часу так і думають, що ми (у них була така версія) нібито сфабрикували, нафотошопили собі картинки, але можна було зайти перевірити, все було відкрито. Я думаю, що це був особистий план дій. Мені просто не зрозуміло, чому Onuka не можна було зразу взяти, вона кльова, без цієї мішури?

KML: А ви після цього голосували за когось?

Іра Л: Ні.

Даша: Я взагалі не голосувала.

KML: Наступного року, якщо буде такий відбір, ви братимете участь?

Даша: Якщо буде такий відбір, то ні.

Іра Л: Моя особиста позиція, що музикантам треба переходити на якийсь інший рівень свого особистого відношення до цього. Якщо ти бачиш якісь беззаперечні речі, як організатор відповідає музикантам, твоїм колегам, ти просто особисто маєш бойкотувати це діло. Тому я б не хотіла наступного року брати участь у таких фестивалях.

KML: Крім Sziget, на якісь інші фестивалі подавали заявку? відбір проходили?

Іра Л: Ми будемо грати цього року на Zахідфесті, Файному місті, у Тернополі. Я ніколи не була на Zаході, але мені цікаво, бо це дуже великий фестиваль.

KML: Вже у цю п`ятницю у Львові відбудеться перший фестиваль нової української музики SVОЇ, на якому можна буде вас почути. Що будете виконувати?

Даша: Всі свої пісні.

KML: Буде якийсь сюрприз для слухачів?

Даша: У нас буде сюрприз, тому що ми в принципі на такій сцені і для такої публіки граємо вперше. Тому будуть всі сюрпризи, які у нас є.

KML: Яких, на Вашу думку, фестивалів не вистачає Україні? Якби була можливість долучитися до створення якогось фестивалю, що б це було?

Іра Л: Ой, це дуже така штука серйозна, бути організатором. Кльовий фестиваль, наприклад, Коктебель: море, джаз, іноземні гості, українці. Але тут справа не в тому, як я мрію. Просто він має бути гарно організований, щоб всім нормально заплатили.

Даша: Так, дуже важливий момент, щоб музиканти, які там будуть виступати (не зірки, а молоді гурти), отримали гонорар. Бо часто на великих фестивалях гонорар платять хедлайнерам, а молоді гурти виступають безоплатно.

Іра Л: Ми були на фестивалі і грали на Арт Платформі (KyivMusicMarket). Було дуже прикольно. Це просто класне місце: є газони зелені, є різні сцени, є маркет, де продають платівки, якісь музичні інструменти. Там було дуже приємно знаходитись, звук був гарний. До речі, це великий плюс.

KML: Тобто більше технічні моменти цікавлять?

Іра Л: Технічні моменти роблять для музиканта картину. Коли ти стоїш на сцені і себе не чуєш, це дуже погано, це може перекреслити все.

KML: Розкажіть про свій найкрутіший концерт?

Іра Кульшенко: Мені здається, він ще буде. Коли я оглядаюсь назад, розумію, що мені сподобалась презентація нашого ЕР: накрутіший, тому що це був наш концерт, наш сольник, люди прийшли на нас і ми там влаштували таке свято! Залучили музикантів, показали фільм про те, як ми робили ЕР. Я люблю виступати в Mezzanine, це для мене як рідний дім.

Даша: Для мене теж.

Іра К: По відчуттям ще ГОГОЛЬFEST був класний, бо це перша велика сцена, на якій ми виступали.

Іра Л: На Z-games було дуже прикольно: ти граєш на сцені, а за тобою море.

KML: Поговорімо про плани на майбутнє: що плануєте найближчим часом, окрім виступів на фестивалях?

Іра Л: Восени плануємо випустити другий альбом. Зараз його пишемо. Маємо поїхати з туром по Україні.

Іра К: Єдина загвоздка у тому, що ми всі працюємо. Якби ми не працювали, то вже можна було б все зробити: і кліпи, і відкатати тур не тільки по Україні, а й по Європі, бо ми орієнтуємось і на Польщу. А так робота, ти собі відпрацював, прибігаєш на репетицію на пару годин, пару годин поспав і знов на роботу. Є тільки вихідні.

KML: А робота – це мається на увазі…

Іра К: Основна робота.

KML: Не у групі, так? А , якщо не секрет, «далеко» від музичного світу?

Хором: Далеко!

Іра Л: Ми б хотіли взагалі не працювати на інших роботах .

Іра К: До цього все йде. Я собі так вирішила: якщо я буду заробляти таку суму, як от я заробляю на цій роботі, я йду з роботи.

KML: Ну ось з’явився фест SVОЇ… якщо ситуація розвивається у такому напрямку, то, може, скоро це стане можливо?

Даша: Сподіваємось.

Іра К: Взяти, наприклад, гурт львівський «Один в каное». Вони ж тільки з концертів і живуть.

Даша: Хоч у них немає жодного альбому.

Іра К: У них гонорари, тобто публіка слухає зачаровано. А чого нас не будуть слухати? Якщо три біополя отак спрямовані на одну ціль…

KML: Розкажіть про більш глобальні плани.

Даша: Було б класно поїхати в Європу.

Іра К: Спочатку Польща, а потім, я думаю, можна далі. Я б хотіла заїхати у Брюссель, зустрітись зі Stromae. Мені він дуже сподобався. Я думаю, він би нас зрозумів.

image

KML: Що рекомендуєте послухати?

Іра К: Stromae, Avishai Cohen, James Brown, Secret Avenue, Alt-j.

Іра Л: Це дуже хороше запитання! Эллу Фіцджеральд, прямо зараз, вона найкраща: така сексуальна і, в той самий час, така лагідна.

Даша: Maiak, Richard Bona.

KML: А що у наушниках у вас грає? Слухаєте свої записи?

Іра К: Переважно, ні. Я слухала наш ЕР, коли їхала з Новограда-Волинського у Київ і через навушники чула шансон. Я включила Крейзі Нікіту і затулила вуха)

 

KML: Яку мрієте отримати музичну нагороду?

Іра Л: Всі!

Іра К: Я мрію виступити на Уемблі.

Даша: О, наша спільна мрія – це виступити на Уемблі. Panivalkova нам так сказала, вона цього хоче, і у нас нема вибору.

Текст підготувала Ніна Маловичко

TwitterFacebookVKПоділитися